IDEC GE1A-B10HA110 ELECTROMECHANICAL MULTIFUNCTION TIMER
★★★★★ 4.3 136 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.igniteselection.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Price For: Each Supply Voltage Range: 110V AC to 120V AC Time Min: 0.1min Time Max: 10h Power Consumption: 3.8VA Reset Time: 100ms Leaded Process Compatible: No Mounting Type: 8 Pin Octal RoHS Compliant: No
Brand Name Idec
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 4 Ounces
Manufacturer IDEC
Material Type Plastic
Manufacturer Part Number GE1A-B10HA110
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
136 ratings | 56 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (109)
4 stars
6% (8)
3 stars
3% (4)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (14)